1x
2040 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 208 Görüntülenme

2040 izle

2040 izle 2019 Netflix belgesel filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

2040 film konusu: Damon Gameau tarafından 2019 yılında yayınlanan bu belgeselin amacı iklim değişikliği sebebiyle bizi bekleyen geleceğe dikkat çekmektir. Giderek değişen gezegenimiz için elimizde var olan imkanları kullanarak neleri değiştirebileceğimize yönelik sıkı bir araştırma sonucunu gözler önüne sermektedir. 20 yıl sonra daha yaşanabilir bir gezegen için bugünden neler yapmamız gerektiğini anlatmaya koyuluyor.


Henüz 4 yaşındaki kızının 2040 yılında iklim değişikliği yüzünden yaşayacağı sorunları düşünerek harekete geçen baba Damon Gameau neler yapılabileceği konusunda düşünmeye başlıyor. 2040 türkçe dublaj izle Daha iyi bir gelecek için günümüzden harekete geçmek gerektiği fikrine yönelen Damon Gameau çeşitli çözüm fikirleri sunmaya başlar. Kızı Velvet’in daha iyi yaşam sürebilmesi adına iklim değişikliğinin çözüldüğü gelecek hayal ediyor. Gameau dünyanın farklı yerlerini dolaşarak iklim değişikliğine ne gibi çözümler getirilebileceğini araştırıyor. Bu çözümlerin hayata geçirildiği takdirde nasıl bir geleceğin olabileceğini kızına mektup olarak yapılandırıyor.


Belgesel bir hayalden yola çıksa da günümüzden kopuk olmayan, elimizde var olan teknolojileri kullanarak gerçekçi bir tutumla sorun çözmeye odaklanmaktadır. 2040 4k izle Belgeselde güneş enerjilerinden, otomobillere çeşitli alanlarda yapılan araştırmalarla iklim değişikliğine engel olabilecek çözümler üretilmektedir. Tarımda sürdürülebilirliği sağlamak ve su kaynaklarının efektif kullanımı gibi değişik yönlerden bakış açılarıyla eğitici bir belgesel niteliğine kavuşuyor. Deniz yaşamının yenilenmesi, gıda güvenliğinin sağlanması ve balıkların sürdürülebilir biçimde hasat edilmesi adına deniz yosunlarının farklı kullanımlarını anlatmaktadır. Tüm bunların yanında toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek isteyen Damon Gameau kadınların doğru eğitimi alması gerektiğini savunuyor. Kadınların alacakları eğitim ile kendi hayatlarının kontrollerini ellerinde tutabilecekleri bu sayede insan onuruna yakışır bir biçimde nüfus artışını azaltılabileceğine dair fikirler vermektedir. Eğitici niteliği ağır basan film her yaştan, dünyanın her yerinden birçok insana hitap etmektedir.


Yapımcılığını Nick Batzias, Damon Gameau ve Virginia Whitwell’in üstlendiği belgeselin yönetmenliğini Damon Gameau yapmaktadır. Film Seattle, Stockholm, Berlin gibi farklı şehirlerde düzenlenen festivallerde birçok kişi tarafından ilgiyle seyredildi. 2040 full hd filmi izle Genel olarak eleştirmenlerden olumlu yanıt alan film birçoğuna göre alışılmadık bir şekilde iklim değişikliğine dikkat çekiyor. Film yalnızca film eleştirmenleri tarafından değil bunların dışında çeşitli bilim insanlarından da farklı alanlarda yorumlar almıştır.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

1xbet

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  2040

  Yayın Tarihi:

  05 Haziran 2020

  Senaryo:

  Damon Gameau

  Ödüller:

  2 ödül & 4 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?